Wystawy psów rasowych odwołane? Jest pomysł! PPK myśli o wystawach on-line

 Wystawy psów rasowych odwołane? Jest pomysł! PPK myśli o wystawach on-line

Wiadomo już, że część wystaw psów rasowych w Polsce i na świecie zaplanowanych na 2021 r. została odwołana. Kluby, związki, stowarzyszenia odwołują swoje imprezy, w tym imprezy cykliczne. Niektóre kluby kynologiczne (np. brytyjski) zapoczątkowały nowy trend. Zdaniem Piotra Kłosińskiego, prezesa Polskiego Porozumienia Kynologicznego, to dobry kierunek.

„Poczekamy do lutego i jeśli koronawirus nie odpuści, a restrykcje rządowe będą dalej uniemożliwiały organizację wystaw, zorganizujemy cykl wystaw psów rasowych on-line. To trochę zabawa, ale wszystkim nam się przyda”

– mówi Piotr Kłosiński z PPK.

Do realizacji przedsięwzięcia wystarczy telefon i Internet.

„Trochę będzie to forma mniej serio, ale musimy znaleźć w sobie sporo dystansu w czasie covidowym. Jak wiecie, sędziowie kynologiczni oceniają zazwyczaj wygląd zewnętrzny psa i do tego w jakiejś mierze wystarczy dobre zdjęcie czy raczej zdjęcia. Nieco trudniej będzie ocenić cechy psychiczne, ułożenie, posłuszeństwo, ale tu idealnym materiałem byłby filmik. Każdy z nas ma telefon”

– dodaje prezes PPK i jednocześnie wydawca NaPsiTemat.pl

„Oczywiście, pewnie wystawy on-line to też nowa dyscyplina, jaką jest aktorstwo i właściciela i psa, ale wszystkim nam przyda się trochę uśmiechu w tym niełatwym czasie”

– puentuje Kłosiński.

Wystawy psów rasowych on-line, którym patronować będzie NaPsiTemat.pl tradycyjnie podzielone będą na kategorie psów. Zachęcamy już teraz do rozważenia nowej idei wystaw onlinowych. Cześć zdjęć opublikujemy na łamach NaPsiTemat.pl

Może już czas sprawdzić, czy nasi pupile radzą sobie z wybiegiem przed kamerą naszego telefonu. Powodzenia!

Zobacz także