Wystawa psów rasowych WKU w Bilinie w Czechach

 Wystawa psów rasowych WKU w Bilinie w Czechach

Słowacka wystawa, ale zorganizowana na terenie Czech – tak można by skrótowo i nieco żartobliwie określić wystawę psów rasowych World Kennel Union, która miała miejsce na terenie Czech w miejscowości BÍLINA. Sędziowała m.in. sędzia międzynarodowa Renata Kucejova znana także z innych międzynarodowych wystaw WKU.

„Razem z mężem uwielbiamy wystawy psów rasowych więc przy okazji zawsze bierzemy w nich udział z naszym pieskiem buldogiem francuskim Marvelem. W tym roku Marvel został Championem Polski. Gdy dowiedzieliśmy się o wystawie w Bilinie od razu zadecydowaliśmy jechać tam i powalczyć o tytuł Championa Czech”

– mówi w rozmowie z Napsitemat.pl Natalia Timchenko, Ukrainka od lat mieszkająca w Polsce, hodowca związany z Polskim Porozumieniem Kynologicznym, a zwłaszcza z World Kennel Union, która siedzibę ma w Kijowie.

„4 września wzięliśmy więc udział w wystawie psów rasowych w Bilinie w Czechach. Tak się okazało, że wystawa była słowacka, chociaż na terenie Czech więc Marvel zdobył tytuł Championa Słowacji. Jesteśmy dumni z naszego chłopczyka. A w przyszłym roku mamy powód, by pojechać jeszcze raz na wystawę do Czech”

– dodaje pani Natalia.

„Organizacja wystawy bardzo nam się spodobała. Miejsce wystawy było wybrane malowniczo i przyjaźnie. Na terenie wystawy była zorganizowana strefa jedzenia, gdzie można było kupić pyszną kawę i jedzonko. Każdy uczestnik wystawy dostał przyjemne prezenty i nagrody. Wracaliśmy do domu wypełnieni pozytywnymi emocjami i zainspirowani na nowe osiągnięcia. Do zobaczenia na wystawach!”

– puentuje ukraińska hodowczyni psów rasowych z Polski.

World Kennel Union jest jedną z większych organizacji kynologicznych międzynarodowych.

W Polsce WKU reprezentuje Polskie Porozumienie Kynologiczne.

AW/fot.NT i Burbi Seb Hadi

 

Zobacz także