Wyróżnienie dla PPK za pomoc hodowcom zwierząt i zwierzętom na Ukrainie

 Wyróżnienie dla PPK za pomoc hodowcom zwierząt i zwierzętom na Ukrainie

Wolontariusze z powiatu legionowskiego uzyskali wsparcie lokalnych samorządów i przedsiębiorców i już 3o lipca odbędzie się kolejna zbiórka darów dla zwierząt z Ukrainy – czytamy na gazetapowiatowa.pl. Wśród osób wyróżnionych znalazł się m.in. Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego.

Jak informuje Gazeta Powiataowa legionowianie pomagają grupie wolontariuszy z Żytomierza, gdzie pomoc uzyskują zwierzęta poszkodowane w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę.

– W związku z inicjatywą społeczną, która powstała z potrzeby wsparcia naszych braci mniejszych z Ukrainy oraz w związku z owocną współpracą z ukraińską fundacją ГО Зоо-Дозор Житомир Zoo-Dozor Animal rescue, adoption Ukraine https://www.facebook.com/ZooDozor/ zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej akcji zbiórki żywności dla potrzebujących zwierząt w Ukrainie. Ostatnia nasza akcja zakończyła się przekazaniem w czerwcu br. prawie 1,5 tony żywności wprost do rąk wolontariuszek, które przybyły do nas z Żytomierza

– mówią wolontariusze.

Samorządowcy i aktywiści zaapelowali o kolejne dary serca:

Obejrzyj film: Legionowo. Zbiórka dla zwierząt z Ukrainy. Wspólny apel samorządowców i wolontariuszy

30 lipca akcja przeprowadzona będzie w czterech miejscach:

  • przy Kauflandzie Jabłonnie
  • przy Kauflandzie na osiedlu Piaski
  • na Mim Rynku (nowa część Targowiska), róg ul. Piłsudskiego i Sobieskiego
  • przy Carrefourze na ul. Piłsudskiego 43A

Zbierane będą:

  • Sucha karma dla kociąt i szczeniąt
  • Sucha karma dla psów i kotów
  • Karma typu gastroindestinal dla psów i kotów
  • Smycze, obroże, transportery, środki na kleszcze

Podziękowania

Organizatorzy zbiórki podziękowali wszystkim mieszkańcom powiatu legionowskiego i nie tylko, którzy wsparli akcję:

Romanowi Smogorzewskiemu, Prezydentowi Miasta Legionowo za wsparcie naszej akcji i propagowanie jej wśród mieszkańców powiatu legionowskiego, Pawłowi Kownackiem, wójtowi gminy Wieliszew za prowadzenie zbiórki podczas Ultarmaratonu Powstańca 31.07.2022, Gminie Nieporęt i Pani Bogusławie Tomasik za prowadzenie zbiórki przez cały miesiąc na terenie gminy, Sylwestrowi Machnio, sołtysowi Chotomowa za przeprowadzenie zbiórki podczas święta w Chotomowie 15.08.2022,  Jarosławowi Chodorskiemu, wójtowi gminy Jabłonna za wspracie w prowadzeniu zbiórki na terenie gminy Jabłonna, Piotrowi Kłosińskiemu, Prezesowi Polskiego Porozumienia Kynologicznego za czynne, nieustanne wsparcie, Bestiom OCR Legionowo pod wodzą Sławka Jagnieziaka za czynne, nieustanne wsparcie, Radnym Miasta Legionowo, Bogdanowi Kiełbasińskiemu, Mirosławowi Grabowskiemu oraz Tomaszowi Niedziółka za czynne, nieustanne wsparcie, Michałowi Machnackiemu za prowadzenie zbiórki podczas Pakrkun Jabłonna 06.08.2022, Radiu Wieliszew za nagłaśnianie naszej zbiórki.

Czytaj także:

Kolejny transport od hodowców dla hodowców dotarł na Ukrainę!

opr. RW/gazetapowiatowa.pl

 

Robert Wyrostkiewicz

Zobacz także