„Stworzyliśmy kynologiczną potęgę!” Za chwilę PIĄTY numer „Na Psi Temat”!

 „Stworzyliśmy kynologiczną potęgę!” Za chwilę PIĄTY numer „Na Psi Temat”!

Przyszedł czas na podsumowanie działań Polskiego Porozumienia Kynologicznego. Całej tej drogi, od lat spędzonych w Związku Kynologicznym w Polsce do zbudowania alternatywy dla ZKwP, zgodnej z nową myślą kynologiczną, innym – naszym zdaniem – lepszym podejściem do hodowców. Z taką misją powstał już w latach 90. nowy ruch, który później doprowadził do narodzenia się PPK.

Dzisiaj jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia własne i naszych członków. Za nami batalie takie jak ta z feralną Piątką dla zwierząt i setki działań pozytywnych: szkolenia, wystawy, pokazy, stworzenie własnych mediów czy dzieła charytatywne. To wszystko zadziało się w PPK, a efektem dobrych działań było dobre owoce, czyli tysiące hodowców w całej Polsce, którzy zdecydowali się na zaufanie nam i naszym standardom.

Nadchodzący rok jawi się dla nas jako czas pełen wyzwań. Będziemy dążyć do certyfikacji organizacji kynologicznych i zmarginalizowania pseudohodowli, a także zechcemy pokazać szerzej projekty dotyczące walki z bezdomnością psów i kotów.

O tym wszystkim przeczytacie Państwo w najnowszym, piątym już numerze „Na Psi Temat”, w którym postanowiłem podsumować drogę jaką przeszło PPK i zarysować pejzaż marzeń, w kierunku których podążamy.

W numerze oczywiście jak zwykle wywiady, artykuły o charakterze poradnikowym, naukowym czy rozrywkowym, bowiem przed nami czas na oddech i odprężenie – Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok!

Dlatego już teraz życzę wszystkim dobrej lektury i Wesołych Świąt oraz Do Siego Roku 2022!

W sprawie otrzymania naszego pisma proszę pisać na biuro@ppk.org.pl

Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego

Zdjęcie okładkowe: Robert Pastryk Fotografia

 

Piotr Kłosiński

Prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego. Wydawca portalu NaPsiTemat.pl i magazynu "Na Psi Temat".

Zobacz także