Strefa psa w parku? Pomysł prosto z Sulejówka

 Strefa psa w parku? Pomysł prosto z Sulejówka

Aktywiści Stowarzyszenia Lepszy Sulejówek wystąpili do burmistrza tego podwarszawskiego miasta z petycją „w sprawie podjęcia stosownych działań legislacyjnych zmierzających do utworzenia w 2023 r. w Sulejówku na terenie Parku Miejskiego „Glinianki” tzw. „Strefy Psa” (wydzielonej i odgrodzonej w części tegoż Parku przestrzeni, która stanowiłaby swobodny wybieg dla psów)”.

Stworzenie „Strefy Psa” w Sulejówku miałoby mieć charakter prozwierzecy, ale też integracyjny dla posiadaczy psów.

Zdaniem aktywistów „Zaletą umiejscowienia niniejszej strefy w ww. części Parku Glinianki spowodowałoby fakt kumulacji właścicieli ze swoimi czworonogami w jednym miejscu, które będzie specjalnie przeznaczone dla psów, w dodatku w miejscu na uboczu Parku, stąd nie zostanie zaburzone funkcjonowanie Parku oraz spokój osób w nim wypoczywających”.

Inicjatywa ma na celu stworzenie jedynego na całą okolicę (czyli na obszar szerszy niż Sulejówek) wybiegu dla psów. Najbliższy jest chyba dopiero na Saskiej Kępie. Będzie to stanowiło możliwość wybawienia się i wyhasania przez psy, ponadto kwestia integracji mieszkańców”

– powiedział w rozmowie z „Na Psi Temat” Michał Raczkowski ze Stowarzyszenia Lepszy Sulejówek.

„Takie strefy psów to przede wszystkim także strefy ludzi. Nic tak nie integruje „psiarzy” jak wspólne miejsca, gdzie mogą w końcu wymienić się doświadczeniem, spostrzeżeniami, podzielić pasją”

– dodaje Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego i wiceprezydent World Kennel Union.

Petycja zostanie złożona na ręce burmistrza Sulejówka Arkadiusza Śliwy. Co dalej? Wszystko w rękach samorządowców.

Link do petycji: https://www.petycjeonline.com/petycja_ws_utworzenia_tzw_strefy_psa_w_sulejowku?fbclid=IwAR12e2o53j_P1J5Eza31xxI3BFVo7yZuZH6BxFI6GWs41hD6iPOSotH9T1Y

AW/fot. Pixabay.com

 

Zobacz także