Pudle – czas na wystawę tylko dla nich!

 Pudle – czas na wystawę tylko dla nich!

Hodować psy zaczęłam ponad 10 lat temu. Pierwsza rasa jaka pojawiła się w mojej hodowli to pudle miniaturowe i toy.

Pudle są dla mnie wyjątkową rasą, są niezwykle inteligentne, szybko się uczą. Nasza hodowla Lejdis, która należy do Stowarzyszenia Canis e Catus (członek Polskiego Porozumienia Kynologicznego zrzeszonego w międzynarodowej World Kennel Union) jest dla nas dumą, radością i wielką pasją, którą staramy się zaszczepić również u naszych dzieci.

Przez te wszystkie lata dążymy do doskonałości naszych piesków. Wszystkie nasze pudle posiadają badania genetyczne i ortopedyczne, robimy to z troski o szczenięta, które rodzą się w naszej hodowli.

Ostatnio nasze pudle uczestniczyły w dwóch wystawach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Canis e Catus, które odbyły się w dniach 11-12 września 2021r. w Jastrzębiu.

Pierwszy raz na wystawie było aż tyle pudli, bo aż 40. Spotkali się tam również członkowie grupy pudle z Facebooka. Mogliśmy się wymienić doświadczeniami i w tzw. realu pochwalić swoimi pupilami i miło spędzić czas.

Konkurencja pudli była spora, ale każdy był zadowolony. Powstała myśl, żeby zorganizować specjalną wystawę poświęconą tylko pudlom, na co z chęcią wszyscy hodowcy przystali.

Ogólnie cała wystawa wywarła na wszystkich obecnych pozytywne wrażenie, przyciągając tłumy odwiedzających. Podczas wystawy odbył się również pokaz szkolenia psów przez Active DOG. Grzegorz Mieszczanin i Kinga Hawrylczuk profesjonalnie zaprezentowali, jak można wyszkolić psa.

Powiem szczerze, że byłam na wielu podobnych pokazach, ale ten był wyjątkowo przygotowany i przeprowadzony, a całość aż zapierała dech w piersiach.

Serdecznie dziękujemy organizatorom ze Stowarzyszenia Canis e Catus, Pani Prezes Ewie Pietralik i Pani Wiceprezes Agnieszce Bielarczyk. Tą wspaniałą wystawę będziemy długo wspominać i pamiętać.

Maria Sadłocha – hodowla Lejdis

Zobacz także