Psy ubierają się u Prady, Marca Jacobsa, Chanel i Gucciego

 Psy ubierają się u Prady, Marca Jacobsa, Chanel i Gucciego

Tak, to prawda, takie marki odzieżowe jak Prada, Marc Jacobs, Chanel i Gucci mają swoje kolekcje dedykowane psom. Szczególną rolę odkrywa tu rynek psów zmarźlaków. Te zimą często korzystają z odzieży. Czy słusznie?

Większość tych błyszczących, trendy fatałaszków wykonana jest ze sztucznych materiałów usianych plastikowymi ozdobami. Psia skóra w takim przebraniu nie oddycha, ruchy zwierzęcia są skrępowane, a ciągły szelest i dźwięk, dajmy na to dzwoneczków, powoduje stres u czworonoga

– mówił niedawno w rozmowie z portalem NaPsiTemat.pl weterynarz Grzegorz Pułkownik z Gabinetu Weterynaryjnego „Weterynaria z pasją”.

Są jednak wyjątki, kiedy faktycznie należy ubrać psa. Warto więc pamiętać, że chodzi o jego zdrowie i dobrostan, a nie nasze fanaberie. To podstawa!

Małe rasy psów, smukłe, o mniejszej ilości tkanki tłuszczowej powinniśmy zabezpieczyć przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Należą do nich yorki, maltańczyki, grzywacze chińskie, ale warto pamiętać również o większych rasach, m.in. o dobermanach, dalmatyńczykach, a także amstaffach i wyżłach. Im też może być zimno

– powiedział Daniel Azarowski, weterynarz cytowany przez NaTemat.pl

Zarówno jeden jak i drugi weterynarz dodali, że poza rozróżnieniem ras psów różnie podatnych na chłodniejsze dni, szczególną opieką (także odzieżową) należy otoczyć zimą psy po zabiegach, psy chorujące, w rekonwalescencji i psy będące już seniorami.

A więc ubierajmy, ale z głową!

RW

fot. Kurtki marki LOVE MY DOG

 

Robert Wyrostkiewicz

Zobacz także