Polskie psy do Chin? Czemu nie… Prezes PPK w Trwam o nowej perspektywie w kynologii

 Polskie psy do Chin? Czemu nie… Prezes PPK w Trwam o nowej perspektywie w kynologii

Choć mało o zwierzętach to kierunki bardzo dobre. Hodowcy z Polskiego Porozumienia Kynologicznego już sprzedają do Pakistanu, Indii czy Dubaju. Chiny do doskonały partner do sprzedaży czy zakupów świetnych eksterierowo psów – napisał Piotr Kłosiński zachęcając do obejrzenia reportażu Telewizji Trwam.

Reportaż pod tytułem “Perspektywa Grupy V4 w formacie 17+1″ https://tv-trwam.pl/epg/audycja/prg.63307” jest dostępny pod linkiem: https://tv-trwam.pl/epg/audycja/prg.63307′

Piotr Kłosiński zauważył, że być może Chiny nie tylko są drugą, ale być może już pierwszą gospodarka na świecie, a wstrzymywanie Polski w kontaktach handlowych w tym kierunku, było wektorem sojuszu z byłym już prezydentem USA.

W świecie hodowców psów Chiny są miejscem pochodzenia wielu tradycyjnych ras. Chiny obecne są także obecne poprzez National Canine Union z jego prezesem Mi Fu Kuan w strukturach międzynarodowej organizacji kynologicznej World Kennel Union, której Piotr Kłosiński jest wiceprezesem, pełniąc jednocześnie funkcję prezesa Polskiego Porozumienia Kynologicznego.

Czy lepsze relacje z Chinami – na co się zanosi – zmienią coś także w świecie hodowców psów? Czas pokaże.

 

 

 

Zobacz także