Maria Sadłocha z Hodowli Lejdis: Pudel to rasa elitarna dla wyjątkowych ludzi

 Maria Sadłocha z Hodowli Lejdis: Pudel to rasa elitarna dla wyjątkowych ludzi

Pudel jest rasą elitarną. Kojarzy się z malarstwem sztuką i wysoką kulturą. Pudle trafiają do domów artystów, piosenkarzy, zawodników jak i do rodzin z dziećmi, gdyż pudle wykazują się dużą inteligencją i opiekuńczością. Hodowlą pudli zajmują się osoby… – więcej w wywiadzie z Marią Sadłochą z Hodowli Psów Rasowych Lejdis (Canis e Catus, PPK, WKU).

Będzie Was można zobaczyć w weekend w Jastrzębiu na wystawie psów rasowych?

Hodowla Psów Rasowych Lejdis została sponsorem II i III Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Jastrzębiu. Warto wspierać takie wystawy, ponieważ ufundowane nagrody wspomagają organizację wystawy i również zachęcają hodowców do brania udziału w wystawach.

Zajmujecie się od lat kynologią, hodowlą, psimi tematami. Co zmieniło się przez ten czas w psim świecie?

Hodowlą Psów Rasowych zajmujemy się ponad 12 lat. Z biegiem czasu hodowcy są coraz bardziej świadomi i chętniej biorą udział w szkoleniach oraz wystawach; wykonują pakiety badań genetycznych odpowiednich dla rasy dzięki czemu nabywcy mają pewność czystości i zdrowia danej rasy; częściej pokazują się na social mediach, pokazując tam swoją pracę, dzieląc się troskami i radościami z prowadzenia hodowli. Nabywcy mogą praktycznie dzięki temu od pierwszych chwil życia szczeniąt śledzić ich rozwój jak i sprawdzić daną hodowle.

Jesteście rozpoznawalni zwłaszcza dzięki pudlom…

Pudel jest rasą elitarną. Kojarzy się z malarstwem sztuką i wysoką kulturą. Pudle trafiają do domów artystów, piosenkarzy, zawodników jak i do rodzin z dziećmi, gdyż pudle wykazują się dużą inteligencją i opiekuńczością. Hodowlą pudli zajmują się osoby posiadające dużą wiedzę na temat ich codziennej pielęgnacji, są groomerami bądź mają wsparcie dobrego groomera. To ludzie, którzy poświęcają czas na wyszkolenie psów, stawiając coraz to wyższe poprzeczki, ponieważ pudle są bardzo chętne do szkoleń. Pudel chce się wciąż uczyć więcej i więcej i robi to z chęcią i zadziwiająco szybko zdobywa umiejętności.

A więc komu dedykowany jest pudel a komu nie?

Pudel dobrze odnajdzie się w domu z osobą starsza jak i młodszą, ale również u rodzin z dziećmi. Pudle chętnie będą brały udział w różnorodnych zawodach czy wystawach jak i będą doskonałymi towarzyszami dla osób spędzających wieczory w domu na kanapie. Pudle nie lubią być zostawiane same, bowiem są duszą towarzyską i kochają spędzać czas ze swoimi opiekunami. Nie powinny również trafiać do domów osób, które nie mają czasu na ich codzienną pielęgnacje bądź zapewnienie odpowiedniej dla nich rozrywki.

Rozmawiał Robert Wyrostkiewicz

GALERIA:

Robert Wyrostkiewicz

Zobacz także