Koty kochają pudełka! Wiesz dlaczego?

 Koty kochają pudełka! Wiesz dlaczego?

Sprawą zajęli się naukowcy. Już wiadomo dlaczego koty uwielbiają chować się w pudełkach kartonowych. Te przyciągają je bardziej niż wszystkie inne torby, kufry i skrzynie. Bo znacie wszyscy ten moment, kiedy przynosimy zakupy, wyjmujemy ja z kartonu, a za chwilę siedzi w nim nasz kot.

„Jak się okazuje, ta pudełkowa miłość, ma racjonalne uzasadnienie. Jak czytamy na blogu Crazy Nauka, temu intrygującemu afektowi przyjrzeli się eksperci z Uniwersytetu w Utrechcie. Naukowcy przez dwa tygodnie obserwowali koty mieszkające w schronisku dla zwierząt.  Po zakończeniu eksperymentu doszli do wniosku, że koty, w których boksach znajdowały się kartonowe pudełka, były mnie nerwowe i szybciej adaptowały się do otoczenia. Najwyraźniej pudełko, które osłania zwierzaka i zapewnia mu widok na otoczenie, daje mruczkowi poczucie bezpieczeństwa i zmniejsza poziom stresu”

– czytamy na portalu kobiety.interia.pl

Nie bez znaczenia jest nie tylko kształt, ale i materiał. Karton izoluje kota od otoczenia i pozwala zwierzakowi wypoczywać w tak lubianym przez niego ciepełku.

Czyli znowu okazuje się, że koty nie robią nic bez powodu!
RW/Interia.pl
fot. Pixabay.com

 

Robert Wyrostkiewicz

Zobacz także