Komendant Straży dla Zwierząt przegrał proces z Prezesem Polskiego Porozumienia Kynologicznego!

 Komendant Straży dla Zwierząt przegrał proces z Prezesem Polskiego Porozumienia Kynologicznego!

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie, III Wydział Karny po siedmiu aż rozprawach 3 stycznia ogłosił wyrok w sprawie karnej przeciwko Komendantowi (tak on sam się tytułuje – dop. Red.) Stowarzyszenia Straż dla Zwierząt w Polsce.

Lider Straży dla Zwierząt w Polsce został skazany za to, że w okresie od 13 lipca 2019 r. do 31 października 2019 r. poprzez publikowanie treści na portalu Facebook publicznie pomawiał Piotra Kłosińskiego oraz stowarzyszenie Polskie Porozumienie Kynologiczne – Związek Kynologiczny w Polsce i Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych.

Na tym nie kończy się zakres przestępstwa w tym przypadku (przestępstwo określone w art. 212 § 1 i 2 k.k. w zw. z art. 12 k.k.). Animals został skazany także za zniewagę (art. 216 § 1 i 2 k.k. w zw. z art. 12 k.k.)

W tym przypadku wieloletni Komendant Straży dla Zwierząt w Polsce został skazany za to, że w okresie od 1 lipca 2019 r. do 28 września 2020 r. poprzez publikowanie treści na Facebooku w ramach prowadzonego przez siebie publicznego profilu publicznie wielokrotnie znieważał Piotra Kłosińskiego za pomocą słów powszechnie uznanych za obraźliwe.

Co ciekawe, Straż dla Zwierząt niejednokrotnie już naciągała prawo (np. poprzez bezprawne odbiory zwierząt). Tym razem jednak sprawiedliwości stało się zadość.

Czytaj także: Straż dla Zwierząt do likwidacji!? Zostaną po nich martwe zwierzęta i skrzywdzeni ludzie

„To wyrok w procesie karnym. Komendant został obciążony koniecznością zapłaty na PCK i pokrzywdzonym. Przyszła pora zapłacić za kłamstwa! Jednak czekamy teraz na uzasadnienie wyroku i liczymy na drugi wyrok, tym razem w postępowaniu cywilnym. Składamy też dokumenty dotyczące fałszywych zeznań złożonych przez jednego ze świadków komendanta. Hejterom internetowym szargającym dobre imię hodowców nigdy nie odpuścimy! Koniec z opluwaniem hodowców psów rasowych przez samozwańcze autorytety”

– mówi nam Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego i wiceprezydent międzynarodowej World Kennel Union.

 

„To kolejny wyrok, który pokazuje, że w świetle prawa nie można stygmatyzować hodowców tylko dlatego, że komuś nie podoba się hodowanie psów rasowych lub jakaś organizacja hodowlana, tylko dlatego, że nie jest ona tą jedyną z okresu PRL, z czasów monopolu w kynologii”

– dodaje Ewa Pietralik, prezes Stowarzyszenia Canis e Catus.

Wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli w Warszawie, III Wydział Karny nie jest prawomocny.

Robert Wyrostkiewicz

Robert Wyrostkiewicz

Zobacz także