Grzegorz Mieszczanin z Active DOG: moja droga do bycia asystentem sędziego kynologicznego

 Grzegorz Mieszczanin z Active DOG: moja droga do bycia asystentem sędziego kynologicznego

Mam na imię Grzegorz i opowiem Wam o mojej przygodzie z psami i mojej drodze do bycia asystentem sędziego. Przyznaję, nie wiem od czego zacząć…

Niektórzy mogą mnie kojarzyć z wystaw inni ze szkoleń czy pokazów psów. Odkąd pamiętam, czyli niemal od zawsze mieszkał ze mną pies… Raz rasowy raz adapciak ze schroniska, ale zawsze w moim domu był pies. Pamiętam jak dziś pierwszego owczarka, którego kupiłem za symboliczną kwotę. Była to Dina (owczarek niemiecki krótkowłosy), która urodziła mi Aresa, a było to ponad 10 lat temu.

Od tego psa rozpoczęła się moja przygoda ze szkoleniami, która trwa do dnia dzisiejszego. Przez ten czas nabrałem doświadczenia
w sprawach szkoleniowych jak i hodowlanych. No właśnie, hodowlanych… Po pewnym czasie założyłem hodowlę owczarków niemieckich.
Pierwszy miot, rodzi się pierwsze szczenię i jest to suczka. Nadaje jej imię Assuria (niektórym znana jako Aśka). Aśka zostaje u mnie i jest powtórka z rozrywki: szkolenia, wystawy…

Mała daje się we znaki lecz staje się częścią mojego życia i dzięki niej poznaję Kingę, która organizuje spacer z psem, a ja proponuję pokaz z obrony po czym dostaję propozycję współpracy z szkołą Active Dog, którą bez wahania przyjmuję.

Współpraca się rozwija. Na pewnej wystawie organizowanej przez PPK padł pomysł zorganizowania pokazu psów z zakresu posłuszeństwa jak i obrony. Pamiętam, że była to wystawa w mieście Knurów. Po rozmowie z prezesem Polskiego Porozumienia Kynologicznego, Piotrem Kłosińskim i wiceprezes Ewą Pietralik zapaliło się zielone światło na zorganizowanie takiego pokazu. No i stało się!

Pierwszy mój pokaz odbył się podczas Wystawy w Jastrzębiu organizowanej przez Canis e Catus i Ewę Pietralik. Na tej to wystawie mogłem bardziej poznać i zaprzyjaźnić się z osobami z PPK i dzięki temu już od marca zacznę swoją przygodę jako Asystent Sędziego i spotkać będziecie mogli mnie także na ringu. Co ciekawe, najbliższa wystawa w marcu odbędzie się 26 i 27 marca w Knurowie w mieście w którym – można powiedzieć – wszystko się zaczęło.

Grzegorz Mieszczanin – Asystent Sędziego Kynologicznego, Active DOG-Szkolenie Psów

Robert Wyrostkiewicz

Zobacz także