eHodowle.pl to psy od najlepszych hodowców! Jesteśmy gwarantem dobrostanu zwierząt

 eHodowle.pl to psy od najlepszych hodowców! Jesteśmy gwarantem dobrostanu zwierząt

Nie chcemy ryzykować nawet jednym ogłoszeniem, którego autor, czyli hodowca nie byłby zweryfikowany przez nas. Chcemy być gwarantem rasowości i dobrostanu zwierząt” – mówi w rozmowie z red. Robertem Wyrostkiewiczem kynolog Agnieszka Bielarczyk, Wiceprezes Stowarzyszenia Canis e Catus.

Jaka jest idea powstania portalu sprzedażowego eHodowle.pl?

Ideą powstania portalu eHodowle.pl było przede wszystkim stworzenie portalu zaufanych, zweryfikowanych hodowców, którego po prostu brakowało w Polsce. Portal eHodowle.pl to wyjście na potężne zapotrzebowanie Polaków, by kupić odpowiedniego psa, zadbać o niego, odnaleźć wszystko, co psu potrzebne. Jak do tego doszło? Kilka miesięcy temu odpowiadałam na e-maila, którego otrzymaliśmy od jednego z najpopularniejszych portali ogłoszeniowych. Ich pytaniem było proste, czyli jak mogą zweryfikować hodowców, aby mieli pewność, że opublikowane ogłoszenie jest zamieszczone przez prawdziwego hodowcę, a nie pseudohodowcę czy oszusta. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że niestety nie są wstanie zweryfikować osób nadających ogłoszenia w kategorii psy i koty.

Trudno jest zweryfikować hodowlę osoby sprzedającej psy?

Powiem inaczej, oszukać kupującego jest łatwo. Wystarczy wpisać w Internecie nazwę stowarzyszenia kynologicznego albo użyć przydomku hodowlanego jednego z hodowców albo w ogóle wymyślić nieistniejący. Takie ogłoszenie pojawia się na portalu i udaje się oszukać kilkanaście osób. Jest kilka najczęstszych metod, których używają oszuści i pseudohodowcy. Jedna z nich to wmówienie osobie, która przyjechała po pieska, że rodowód zostanie dosłany, ponieważ jeszcze go nie otrzymaliśmy z organizacji, w której jesteśmy zarejestrowani, bowiem np. w stowarzyszeniu padł system informatyczny, nagle wszyscy pracownicy są chorzy lub na urlopie i często, a szczególnie teraz w czasie pandemii to właśnie najlepsza wymówka. Zdarzały się również próby podrabiania dokumentów i dostarczanie psa czy kota bezpośrednio do właściciela lub w umówione miejsce np. w parku. Najczęściej tacy ogłoszeniodawcy podszywają się pod te największe i najpopularniejsze organizacje. Jako członkowie Polskiego Porozumienia Kynologicznego, drugiej co do wielkości organizacji kynologicznej w Polsce jesteśmy szczególnie narażeni na nadużywanie nazwy naszej organizacji. Nasz portal ma nie tylko na celu promowanie prawdziwych hodowców, ale i ochronę przed nabyciem swojego wymarzonego pupila z pseudohodowli.

Jakie psy i koty możemy sprzedać na eHodowle.pl?

Na eHodowle.pl możemy sprzedawać tylko i wyłącznie psy i koty rasowe pochodzące z zarejestrowanej hodowli. Na ten moment portal ten jest dostępny tylko i wyłącznie dla hodowców mających zarejestrowaną hodowle w jednej z organizacji przynależących do Polskiego Porozumienia Kynologicznego. Nie ukrywam, że mamy w planach w niedalekiej przyszłości umożliwić korzystanie z portalu również hodowcom z innych organizacji. Wielu hodowców o taką możliwość pyta. Jedyny powód, dla którego portal jeszcze nie jest dostępny również dla innych hodowców spoza PPK jest taki, że mamy problem z weryfikacją czy osoba, która rejestruje się jest aby na pewno członkiem danej organizacji. Nie chcemy ryzykować nawet jednym ogłoszeniem, którego autor, czyli hodowca nie byłby zweryfikowany przez nas. Chcemy być gwarantem rasowości i dobrostanu zwierząt.

Czym się kierować przy wyszukiwaniu psa dla siebie na portalu?

Przed przejściem do czynności radosnego szukania dla siebie psa i zanim zakochamy się w jego uroczym wyglądzie powinniśmy najpierw zaczerpnąć odpowiedniej wiedzy na temat danej rasy. Pamiętajmy, że każda rasa ma inne usposobienie jak i zapotrzebowania. Jak już wybierzemy daną rasę i jesteśmy pewni, że jest to rasa odpowiednia dla nas, to wtedy bez żadnych obaw zapraszam na nasz portal eHodowle.pl Tam znajdują się ogłoszenia tylko zweryfikowanych hodowców.

Portal eHodowle.pl to także propozycja dla miłośników kotów.

Dokładnie tak. Podobnie jak magazyn „Na Psi Temat” mamy swój koci kącik. Nasz koci punkt widzenia jest identyczny z psim. Mówimy nie dla pseudohodowli kotów. Chcemy współpracować tylko i wyłącznie ze wzorowymi hodowcami i organizacjami felinologicznymi. Gwarantujemy, że na eHodowle.pl nasi odbiorcy znajdą tylko i wyłącznie ogłoszenia pochodzące ze sprawdzonych hodowli kotów.

Poza zwierzętami oferowane są także usługi i akcesoria. Jakie?

Na naszym portalu można oprócz sprzedaży szczeniąt i kociąt znaleźć np. oferty groomerów, behawiorystów, szkoleń i tresury psów jak i hoteli dla zwierząt. Polecamy również psie i kocie akcesoria. W tej kategorii umieszczone są ogłoszenia legowisk, kocyków, drapaków, kuwet, ubranek, zabawek, miseczek, poidełek.

Jak widzicie przyszłość portalu eHodowle i jak prognozujecie, że będą się rozwijały w ogóle tego typu idee w Polsce?

O przyszłość portalu się nie martwię. Jestem przekonana, że niedługo będzie to jeden z najbardziej zaufanych i popularnych portali ogłoszeniowych w Polsce.

Agnieszka Bielarczyk, Wiceprezes Stowarzyszenia Canis e Catus (Ogólnopolskie Niezależne Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych) zrzeszonego w Polskim Porozumieniu Kynologicznym; hodowca i ekspert kynologiczny.

Rozmawiał Robert Wyrostkiewicz, redaktor naczelny magazynu „Na Psi Temat”

Na zdjęciu Agnieszka Bielarczyk, fot. arch. AB

Robert Wyrostkiewicz

Zobacz także