eHodowle.pl Portal dla kupujących psy i koty z prawdziwego zdarzenia!

 eHodowle.pl Portal dla kupujących psy i koty z prawdziwego zdarzenia!

OLX i sprzedaż psów, zmiany w regulaminach, portal eHodowle.pl, pewność, że kupujemy psa rasowego – to zagadnienia, o których rozmawiamy z Agnieszką Bielarczyk, wiceprezesem Canis e Catus, sędzią kynologicznym i dyrektor portalu eHodowle.pl

OLX często zmienia regulaminy. Nierzadko psy rasowe do sprzedaży wystawiane są jako psy do adopcji. To prawda?

W ostatnim czasie nie da się ukryć, że OLX dość często wprowadza zmiany dotyczące regulaminu sprzedaży psów i kotów rasowych. Czy sami zainteresowani dodawaniem ogłoszeń właśnie w tej kategorii są zadowoleni? No niestety nie do końca. Jedną z ostatnich zmian jaką wprowadziło OLX to choćby wymóg podania numeru regon organizacji, do której hodowca przynależy. W czym miałoby to udoskonalić i wykluczyć dodawanie ogłoszeń przez pseudohodowców i oszustów? Zdaje sobie sprawę, że moja wypowiedź będzie dla niektórych dość kontrowersyjna, ale śmiało i głośno powiem, że w niczym to nikomu nie przeszkodzi. Tak jak przed wprowadzonymi zmianami oszuści używali nazw najpopularniejszych i największych organizacji kynologicznych i tym samym najczęściej używane nazwy to nazwy organizacji przynależących do Polskiego Porozumienia Kynologicznego to i teraz nie jest dla takich osób problemem po prostu dopisać numer regon. Jeżeli chodzi o sprzedawane psy rasowe, które trafiają do kategorii adopcja to z tego co mi wiadomo to była to tylko awaria, którą OLX zdążyło już rozwiązać.

Skąd idea, by powstał portal sprzedażowy eHodole.pl

Ideą było stworzenie w końcu zaufanego i sprawdzonego portalu. Nasz portal to miejsce tylko dla zweryfikowanych hodowców. Co za tym idzie? To, że osoby zainteresowane zakupem psa lub kota rasowego mogą mieć pewność, że ogłoszenia nadawane są przez hodowców, a nie oszustów. Dodam, że na naszym portalu można dodawać ogłoszenia również z kategorii usług i akcesoriów dla zwierząt.

Co zyskuje tak naprawdę kupujący i sprzedający na eHodowle.pl?

Jakie zyski niesie za sobą korzystanie z portalu eHodowle? Zaczynając od sprzedających zyskiem zdecydowanie jest pojawienie się ich ofert wśród ogłoszeń zweryfikowanych co podnosi standard takiej oferty. Sprzedający na eHodowle.pl będzie miał również 20% rabatu przy reklamie w NaPsiTemat.pl i magazynie papierowym „Na Psi Temat”. Myślę, że z takiej oferty chętnie skorzysta wiele osób. Korzyścią natomiast dla kupujących jest gwarancja kupna wymarzonego psiego czy kociego przyjaciela ze sprawdzonej hodowli.

Kto może sprzedać psa na eHodowle.pl?

Użytkownikiem portalu eHodowle może zostać osoba fizyczna lub prawna, a także inna jednostka organizacyjna, której przepisy prawa przyznają zdolność prawną, posiadająca aktywne konto oraz zrzeszona w jednej z wymienionych organizacji: Stowarzyszenie Canis e Catus, Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych (SWKiPR), Stowarzyszenie Hodowców Psów Rasowych (SHPR). Korzystanie z portalu eHodowle dla członków w/w organizacji jest bezpłatne. Rejestracja konta jest również możliwa, gdy użytkownik nie jest zrzeszony w żadnej z w/w organizacji, ale jest naszym członkiem wspierającym. Wiąże się to z dokonaniem jednorazowej opłaty w wysokości 50 zł.

Rozmawiała Daria Wichlińska

Zobacz także