Dołącza do nas organizacja kynologiczna z Peru!

 Dołącza do nas organizacja kynologiczna z Peru!
20 lutego podpisano porozumienie o członkostwie w Word Kennel Union krajowej organizacji kynologicznej z Peru – Union Canofila Peruana (UCPE). Umowę w imieniu WKU podpisał prezydent Igor Sulimow, a w imieniu UCPE prezydent Fanny Giovanna Cano Guerra.
 
To kolejny krok w procesie budowania potęgi WKU, międzynarodowej organizacji kynologicznej, której członkiem jest m.in. Polskie Porozumienie Kynologiczne. 
Rozmowy, strategia i weryfikacja dokumentacji trwała wiele tygodni. Jako wiceprezydent WKU byłem zaangażowany w proces doboru odpowiednich partnerów z zagranicy. Nie jest to łatwe zadanie. To godziny rozmów i zawsze wiele szczegółów do omówienia.
Strategia WKU to hodowla zdrowej populacji psów rasowych i powrót do normalnych, starych, zdrowych wzorców. To także pokazanie, że to kraje gdzie rasy powstały powinny odpowiadać za swoje wzorce; nie lobbing bogatych krajów z dziwnymi modami (np. przesadna miniaturyzacja) czy lobbing znanych hodowców-celebrytów.
Ameryka Południowa już jest cała NASZA z najlepszymi i największymi klubami. W tym rejonie świata to wielki sukces całego zarządu WKU i szczególnie Igora Sulimowa z Ukrainy. I tu zaczyna się inny wątek… Dziś po napaści Rosji na Ukrainę musimy się skoncentrować na pomocy naszym sąsiadom. Już wcześniej wyraziliśmy chęć pomocy hodowcom uciekającym od otwartej wojny, naszym przyjaciołom z Ukrainy. Dziś po bombardowaniu miejscowości, w których bywaliśmy na spotkaniach kynologicznych nikt już nie ma wątpliwości, że jeszcze bardziej trzeba patrzeć w tamtym kierunku i reagować natychmiast. Tych reakcji świata wciąż brakuje…
Wiem, że polscy hodowcy o wielkim sercu zaangażują się bezwarunkowo w taką pomoc.
WKU rozwija się, ale ten czas nie jest dobrym czasem dla całej kynologicznej Europy i Świata. To czas wyjątkowo bolesny…
Piotr Kłosiński – prezes PPK i wiceprezydent WKU

Piotr Kłosiński

Prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego. Wydawca portalu NaPsiTemat.pl i magazynu "Na Psi Temat".

Zobacz także